ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8391334
*
nr 839 1334
Spegel
rokokostil, höjd: 95 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 augusti 2013
kl 19:10:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/8 18:27:32
1
300 kr
12/8 08:52:10
2
500 kr
12/8 17:30:00
3
400 kr
12/8 17:31:18
3
500 kr
12/8 17:34:07
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 839 1334
Spegel
rokokostil, höjd: 95 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 augusti 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/8 18:27:32 | 1 | 300 kr |
12/8 08:52:10 | 2 | 500 kr |
12/8 17:30:00 | 3 | 400 kr |
12/8 17:31:18 | 3 | 500 kr |
12/8 17:34:07 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27